shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : $0.00
View Cart Check Out

Olympic FC weekend fixtures 14-17 June

OLYMPIC FC WEEKEND FIXTURES 14-17 JUNE

 

MINIROOS Competition

SATURDAY 16 JUNE

U6 Red (Geckos) – 9:50AM – Clairvaux MacKillop 2 vs Clairvaux U6 Eagles

U6 White (Geckos) – 9:00AM – Goodwin Park 4 vs AC Carina U6 Torino

U7 Red (Geckos) – 9:00AM – Brisbane Abruzzo Club 1 vs AC Carina U7 Juventus

U7 White (Geckos) – 9:00AM – Goodwin Park 4 vs Eastern Suburbs U7 Argentina

U8 Red (Blue) – 9:00AM – Goodwin Park 3 vs Ipswich Knights U8

U9 Gold (Komodo) – 11:50AM – Memorial Park 7 vs Southside Eagles U9 Brazil

U9 Red (Goanna) – 9:00AM – Goodwin Park 3 vs Olympic U9 White

U9 Blue (Goanna) – 9:50AM – Goodwin Park 3 vs Tarragindi Tigers U9 Orange

U9 White (Goanna) – 9:00AM – Goodwin Park 3 vs Olympic U9 Red

U10 White (Komodo) – 10:00AM – Sutton Park 3 vs Ipswich City U10

U10 Red (Goanna) – 9:00AM – Goodwin Park 2 vs Southside Eagles U10 Spain

U11 Blue (Komodo) – 10:00AM – Goodwin Park 2 vs Tarragindi Tigers U11 Gold

U11 White (Komodo) – 11:00AM – Atthows Park 2 vs Centenary Stormers U11 Thunder

 

NPL

THURSDAY 14 JUNE

U16 – 6:00PM – Goodwin Park 1 vs Moreton Bay United FC

U18 – 8:00PM – Goodwin Park 1 vs Moreton Bay United FC

SUNDAY 17 JUNE

U13 – 11:00AM – Goodwin Park 2 vs Moreton Bay United FC

U14 – 12:30PM – Goodwin Park 2 vs Moreton Bay United FC

U15 – 2:30PM – Goodwin Park 2 vs Moreton Bay United FC

U20 – 3:00PM – Goodwin Park 1 vs Moreton Bay United FC

NPL Men – 5:00PM – Goodwin Park 1 vs Moreton Bay United FC

 

 

SAP1

SUNDAY 17 JUNE

U9 – 9:30AM – Ballinger Park 9 vs Sunshine Coast Wanderers

U10 – 10:00AM – Ballinger Park 4 vs Sunshine Coast Wanderers

U11 – 11:15AM – Ballinger Park 4 vs Sunshine Coast Wanderers

U12 – 12:30PM – Ballinger Park 4 vs Sunshine Coast Wanderers

 

SAP2

SATURDAY 16 JUNE

U9 Black – 10:10AM – Annerley 4 vs Annerley U9 Germany

U10 Gold – 10:45AM – Wakerley Park 2 vs Souths United U10 Emporers

U11 Gold – 10:00AM – Goodwin Park 2 vs Rochedale Rovers U11

 

BYPL

FRIDAY 15 JUNE

U12 – 7:00PM – Goodwin Park 2 vs Southside Eagles U12

SATURDAY 16 JUNE

U13 – 9:00AM – Grant Rd Sportsground 1 vs Caboolture FC U13

U14 – 2:30PM – Bob Brock Park 2 vs North Pine U14

U15 – 10:15AM – Grant Rd Sportsground 1 vs Caboolture FC U16

U16 – 3:30PM – Grant Rd Sportsground 1 vs Caboolture FC U16

 

Girls

SUNDAY 17 JUNE

U14 – 9:30AM – Goodwin Park 1 vs Ipswich Knights U14

U16 – 10:30AM – Memorial Park 1 vs Southside Eagles U16

 

 

Divisional

FRIDAY 15 JUNE

U12 Div 1 – 7:00PM – Goodwin Park 2 vs Mt Gravatt U12

U20 – 6:30PM – Eagle Sports Complex 1 vs Eagles FC

Over 45’s – 7:00PM – Goodwin Park 3 vs Mogill

Over 35’s – 7:30PM – Carmichael Park vs Wolves

SATURDAY 16 JUNE

U12 Div 3 – 10:45 AM – Goodwin Park 3 vs Logan FC U12

SUNDAY 17 JUNE

U18 – 11:00AM – Goodwin Park 1 vs Mt Gravatt U18

TUESDAY 19 JUNE

City League – 7:30PM – John Fredericks Park 1 vs Capalaba

 

 

 

Leave a Reply