shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : $0.00
View Cart Check Out

Olympic FC weekend fixtures 8-13 June

OLYMPIC FC MATCHES 8-13 JUNE

 

MINIROOS Competition

SATURDAY 9 JUNE

U6 Red (Geckos) – 9:00AM – Goodwin Park 4  vs Eastern Suburbs U6 Australia

U6 White (Geckos) – 9:00AM – Clairvaux MacKillop 2 vs Clairvaux U6 Monkeys

U7 Red (Geckos) – 9:00AM – Goodwin Park 4 vs Olympic U7 White

U7 White (Geckos) – 9:00AM – Goodwin Park 4 vs Olympic U7 Red

U8 Red (Blue) – 9:00AM – Cornubia Park 5 vs Logan Lightning U8 Maroon

U9 Gold (Komodo) – 9:50AM – Goodwin Park 3 vs Victoria Point U9 Red

U9 Red (Goanna) – 10:10AM – Annerley 4 vs Annerley FC U9 Portugal

U9 Blue (Goanna) – 11:50AM – Memorial Park 7 vs Southside Eagles U9 Germany

U9 White (Goanna) – 9:00AM – Goodwin Park 3 vs Annerley FC U9 Belgium

U10 White (Komodo) – 9:00AM – Goodwin Park 2 vs Redland Uinted U10 Celtic

U10 Red (Goanna) – 9:00AM – Annerley 2 vs Annerley FC U10 Portugal

U11 Blue (Komodo) – 10:00AM – Goodwin Park 2 vs Olympic FC U11 White

U11 White (Komodo) – 10:00AM – Goodwin Park 2 vs Olympic FC U11 Blue

 

NPL

SUNDAY 10 JUNE

NPL Men – 4:00PM – CTM Stadium vs Brisbane City

MONDAY 11 JUNE

U13 – 6:00PM – CTM Stadium vs Brisbane City FC

U15 – 7:30PM – CTM Stadium vs Brisbane City FC

WEDNESDAY 13 JUNE

U14 – 6:00PM – CTM Stadium vs Brisbane City FC

U16 – 7:30PM – CTM Stadium vs Brisbane City FC

 

 

 

SAP1

SUNDAY 10 JUNE

U9 – 9:00AM – Meakin Park 2 vs Rochedale Rovers FC

U10 – 9:00AM – Underwood Park 3 vs Rochedale Rovers FC

U11 – 10:00PM – Underwood Park 3 vs Rochedale Rovers FC

U12 – 11:00AM – Underwood Park 3 vs Rochedale Rovers FC

 

SAP2

SATURDAY 9 JUNE

U9 Black – Bye

U10 Gold – 9:00AM – Goodwin Park 2 vs North Star FC U10

U11 Gold – 3:00PM – Walton Bridge Reserve 3 vs The Gap U11

 

BYPL

FRIDAY 8 JUNE

U13 – 7:40PM – Goodwin Park 3 vs UQFC U13

SATURDAY 9 JUNE

U14 – 11:15AM – Goodwin Park 2 vs Redlands United U14

U15 – 12:45PM – Goodwin Park 1 vs UQFC U15

U12 – 2:20PM – Cubberla Creek Reserve 2 vs UQ FC U12

U16 – 2:30PM – Goodwin Park 1 vs Redlands United U16

 

Girls

SUNDAY 10 JUNE

U14 – 10:30AM – Narangba Sporting Complex 1 vs Narangba United U14

U16 – Bye

 

 

Divisional

FRIDAY 8 JUNE

U12 Div 1 – 6:30PM – Goodwin Park 3 vs Rochedale U12

U12 Div 3 – 6:30PM – Goodwin Park 3 vs Oxley U12

City League – 8:30PM – Cornubia Park 1 v Logan Lightning

Over 35’s – 8:30PM – Goodwin Park vs Lions Masters

Over 45’S – 7:00PM – Mooroondu Football Club vs Mooroondu FC

TUESDAY 12 JUNE

 

Under 18’s – 6:45PM – Esher Street v Tarragindi

 

 

Leave a Reply